Ugens program kommer til at være lidt anderledes end tidligere da jeg har ferie samt at Dusten er i sigte.
Planen er, at der køres intervaller ved Herstedhøje/ det skallede tirsdag formiddag og torsdag aften og noget rute afprøvning i Roskilde enten lørdag eller søndag aften. Der kommer nye tråde til de 2 sidste træninger.
Men først intervallerne på tirsdag kl. 10 (sorry til dem der ikke har ferie

Vi starter vanen tro med noget AT interval a´4 min. varighed. Derefter nogle bakke intervaller med mellem længde og korte restitution for til sidste at slutte af med nogle lange bakker med lang restitution.
Og husk, alle kan køre med da vi kører på rundstrækninger og samler op mellem hvert interval. Og skulle bakkerne blive for lange er der altid en alternativ stigning at lege på

Kom frisk